Pogon Szczecin vs Zaglebie Lubin, wynik spotkania - 0-2

Wczoraj, 10 marca 2024 roku, na Stadionie Miejskim im. Floriana Krygiera, drużyna Pogon Szczecin podejmowała Zaglebie Lubin w ramach 24. kolejki Ekstraklasy. Mecz zakończył się zwycięstwem gości 2:0, którzy objęli prowadzenie tuż przed przerwą i utrzymali kontrolę nad spotkaniem do ostatniego gwizdka sędziego.

Pogon Szczecin gościł na Stadionie Miejskim im. Floriana Krygiera drużynę Zaglebie Lubin w ramach 24. kolejki Ekstraklasy. Mecz odbył się 10 marca 2024 roku o godzinie 14:00. Sędzią głównym spotkania był Krzysztof Jakubik z Polski.

Zawodnicy obu drużyn przystąpili do starcia z determinacją, chcąc zdobyć cenne punkty. Atmosfera na stadionie była gorąca, kibice dopingowali swoje zespoły, tworząc niesamowite wsparcie.

Relacja z meczu:

Początek spotkania należał do gości, którzy od razu narzucili wysokie tempo gry. Pogon Szczecin starał się odpowiedzieć, ale to Zaglebie Lubin zdołało otworzyć wynik spotkania. W 21. minucie Kacper Chodyna strzelił gola, dając prowadzenie swojej drużynie.

Gospodarze nie zamierzali jednak się poddawać i szybko odpowiedzieli. W 32. minucie Kamil Grosicki doprowadził do wyrównania, dając nadzieję kibicom Pogoni Szczecin.

Drugą połowę obie drużyny rozpoczęły z determinacją, walcząc o kontrolę nad boiskiem. Mimo starań obu zespołów, to Zaglebie Lubin ponownie znalazło drogę do bramki rywali. Dawid Kurminowski w 86. minucie ustalił wynik meczu na 1-2 dla gości.

W trakcie meczu arbiter pokazał kilka żółtych kartek. Mariusz Malec z Pogoni Szczecin został ukarany w 19. minucie, natomiast Sokratis Dioudis z Zaglebie Lubin zobaczył żółtą kartkę w końcówce pierwszej połowy, w 45. minucie.

Mimo starań drużyn, żadna z nich nie otrzymała czerwonej kartki. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Zaglebie Lubin 2-0 nad Pogonią Szczecin.

Po tym meczu Pogon Szczecin zmierzy się z Koroną Kielce, Cracovią Kraków oraz Jagiellonią, natomiast Zaglebie Lubin czekają starcia z zespołami Stal Mielec, Warta Poznań i Górnik Zabrze.