Na stadionie Stadion Miejski odbyło się spotkanie między Piast Gliwice oraz Zaglebie Lubin: wynik końcowy 2-0

W ostatnim meczu Ekstraklasy, Piast Gliwice podejmował Zaglebie Lubin na Stadionie Miejskim. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2-0, a obie bramki padły jeszcze przed przerwą. Mecz miał miejsce dokładnie tydzień temu, 15 kwietnia o godzinie 17:00.

Piast Gliwice 2-0 Zaglebie Lubin

Spotkanie pomiędzy Piastem Gliwice a Zagłębiem Lubin na Stadionie Miejskim było pełne emocji i zaciętych zmagań. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2-0, którzy zdominowali rywali od samego początku.

Już w 17. minucie J. Czerwiński otworzył wynik spotkania, zdobywając bramkę po asyście M. Ameyawa. Piast Gliwice objął prowadzenie 1-0, napędzany wsparciem wiernych kibiców na trybunach.

Kolejne uderzenie Gliwiczan nastąpiło w 27. minucie, kiedy F. Piasecki trafił do siatki, ustalając wynik na korzyść drużyny gospodarzy na 2-0. Bramka ta jeszcze bardziej podgrzała atmosferę na stadionie, a kibice oszaleli z radości, dopingując swoich ulubieńców do końca meczu.

Mecz nie obył się bez kartek. Tihomir Kostadinov i Arkadiusz Pyrka z Piasta Gliwice oraz Dawid Kurminowski i Marko Poletanović z Zagłębia Lubin otrzymali żółte kartki za różne faule i przewinienia na boisku, podkręcając tym samym napięcie na murawie.

Pomimo zaciętej walki, żadna z drużyn nie zdołała zdobyć kolejnych bramek, a wynik 2-0 utrzymał się do końcowego gwizdka sędziego. Piast Gliwice cieszył się z trzech punktów na swoim koncie, podczas gdy Zagłębie Lubin musiało pogodzić się z porażką na wyjeździe.

Następne mecze dla Piasta Gliwice to starcia z Wartą Poznań, Koroną Kielce oraz ŁKS Łódź, natomiast Zagłębie Lubin zmierzy się z drużynami Radomiaka Radom, Rakowa Częstochowa oraz Widzewa Łódź. Emocje nie opuszczają polskiej Ekstraklasy, a kibice nie mogą się doczekać kolejnych pojedynków na boiskach całej Polski.