Mecz Zaglebie Lubin vs Jagiellonia zakończony wynikiem 1-2

W środowy wieczór na Stadionie Zagłębia Lubin odbył się zacięty pojedynek pomiędzy drużynami Zaglebie Lubin i Jagiellonia, który zakończył się zwycięstwem gości 1-2. Mimo zaciętej walki na boisku, to drużyna z Białegostoku wyszła zwycięsko po golach strzelonych w pierwszej połowie, ustalając wynik na korzyść Jagiellonii.

Ekstraklasa: Zaglebie Lubin - Jagiellonia 1-2

Mecz pomiędzy Zaglebie Lubin a Jagiellonia odbył się na Stadionie Zagłębia Lubin w ramach 29. kolejki Ekstraklasy. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 18:00 za sprawą arbitra głównego Tomasza Kwiatkowskiego.

Relacja z meczu:

Zapowiadało się na emocjonujące starcie na boisku, a piłkarze obu drużyn nie zawiedli kibiców. Już w 15. minucie meczu, K. Hansen zdobył bramkę dla Jagiellonii, asystując przy niej B. Wdowikowi, dając prowadzenie gościom 1-0.

Potem mecz toczył się wyrównanym tempie, z obiema drużynami stwarzającymi okazje podbramkowe. W 59. minucie gospodarze otrzymali żółtą kartkę, gdy Mateusz Grzybek zaatakował zbyt ostro.

Jagiellonia kontrolowała grę, a w 74. minucie ponownie to K. Hansen wpisał się na listę strzelców, podnosząc prowadzenie gości do 2-0, asystując przy tym Afimico Pululu.

Zacieśnienie wyniku nastąpiło dopiero pod koniec meczu, kiedy Juan Muñoz zdobył bramkę dla Zaglebie Lubin w 90. minucie, asystując przy niej M. Grzybekowi. Niestety, było to za mało, by odwrócić losy spotkania.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2 na korzyść Jagiellonii. Mimo zaangażowania gospodarzy, goście okazali się skuteczniejsi w wykańczaniu akcji.

Po meczu Gospodarze zakończyli grę w dziesiątkę po otrzymaniu czerwonej kartki. Jednak także w szeregach Jagiellonii zobaczyliśmy kartkę, tym razem żółtą dla Gości.

Po emocjonującym spotkaniu, Zarówno Zaglebie Lubin, jak i Jagiellonia mają już zaplanowane swoje kolejne mecze. Gospodarze zmierzą się z Radomiakiem Radom, Rakowem Częstochowa oraz Widzewem Łódź, natomiast Jagiellonia podejmie Pogon Szczecin, Stal Mielec oraz Koronę Kielce.