Na obiekcie Miejski Stadion Piłkarski Raków miało miejsce spotkanie pomiędzy Raków Częstochowa i Zaglebie Lubin: 5-0

W 14. kolejce Ekstraklasy odbył się emocjonujący mecz pomiędzy drużynami Raków Częstochowa i Zaglebie Lubin na Miejskim Stadionie Piłkarskim Raków. Choć na przerwę gospodarze wyszli z prowadzeniem 2-0, to w drugiej połowie zaprezentowali swoją dominację, zdobywając kolejne trzy bramki. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 5-0 na korzyść gospodarzy. Sędzią spotkania był Tomasz Kwiatkowski z Polski.

Mecz pomiędzy Raków Częstochowa i Zaglebie Lubin

W dniu 5 listopada 2023 roku na Miejskim Stadionie Piłkarskim Raków odbył się mecz pomiędzy drużynami Raków Częstochowa i Zaglebie Lubin w ramach 14. kolejki Ekstraklasy. Mecz ten przeszedł do historii jako jednostronne widowisko, które zakończyło się wynikiem 5-0 na korzyść gospodarzy.

Od samego początku spotkania kibice byli zafascynowani widowiskiem na boisku. Już w 4. minucie meczu Bogdan Racovițan zdobył bramkę, otwierając wynik na korzyść drużyny Raków Częstochowa. Po chwili, w 39. minucie, John Yeboah podwyższył prowadzenie po asyście Bartosza Nowaka, ustalając wynik na 2-0 na przerwę.

Drugą połowę zdecydowanie zdominowała drużyna gospodarzy. John Yeboah i Ante Crnac zapewne nie mogli uwierzyć w swoje szczęście, zdobywając kolejne bramki odpowiednio w 51. i 54. minucie, przy asyście Bartosza Nowaka. Ostateczny cios zadali przeciwnikom w 66. minucie, kiedy to Sonny Kittel zdobył piątą bramkę dla drużyny Raków Częstochowa.

Na kartki żółte w drużynie Zaglebie Lubin zasłużyli się Marko Poletanović, Mateusz Wdowiak i Aleks Ławniczak, a na stronie gospodarzy nie zobaczyliśmy żadnych kartek. Sędzią meczu był Tomasz Kwiatkowski. Warto także dodać, że nie odnotowano żadnych czerwonych kartek dla żadnej z drużyn.

Po tak znaczącym zwycięstwie, Raków Częstochowa ma przed sobą kolejne trudne mecze, a kolejno zmierzy się z takimi zespołami jak Sporting CP, Pogon Szczecin i Cracovia Krakow. Natomiast Zaglebie Lubin przyjdzie zmierzyć się z Widzew Łódź, ŁKS Łódź i Legia Warszawa.