Spotkanie Puszcza Niepołomice - Zaglebie Lubin zakończone wynikiem 2-2

Wczorajszy mecz ligowy pomiędzy drużynami Puszcza Niepołomice a Zagłębie Lubin na stadionie Cracovii im. Józefa Piłsudskiego zakończył się remisem 2-2. Spotkanie, które odbyło się 25 lutego o godzinie 11:30, dostarczyło kibicom wiele emocji, a ostateczny rezultat pozwala obu zespołom zachować nadzieję na zdobycie cennych punktów w Ekstraklasie.

Relacja z meczu Puszcza Niepołomice vs. Zaglebie Lubin

Na zielonej murawie Stadionu Cracovii im. Józefa Piłsudskiego rozegrał się zacięty pojedynek pomiędzy drużynami Puszcza Niepołomice a Zaglebie Lubin. Mecz odbył się w ramach 22. kolejki Ekstraklasy, a emocje sięgały zenitu od pierwszego gwizdka sędziego.

Pierwsze minuty spotkania były pełne dynamiki i zaangażowania, ale to Gospodarze jako pierwsi umieścili piłkę w siatce. Roman Yakuba strzałem głową w 8. minucie otworzył wynik spotkania, wprowadzając kibiców w stan ekscytacji.

Goście nie zamierzali jednak odpuszczać i szybko odpowiedzieli za sprawą Aleksa Ławniczaka, który w 31. minucie, po zagraniu Damiana Dąbrowskiego, wyrównał stan meczu. Zaledwie kilkanaście minut później Dawid Kurminowski przeprowadził skuteczną kontrę i położył piłkę w siatce, dając prowadzenie Zaglebiu Lubin przed przerwą.

Po wznowieniu gry po przerwie, drużyna Puszczy Niepołomice nie zamierzała się poddawać. W 63. minucie to Kamil Zapolnik, po zagraniu Michała Koja, doprowadził do remisu, nie dając szans bramkarzowi gości.

Mimo wzmożonych starań obu zespołów, wynik 2-2 utrzymał się do końcowego gwizdka sędziego. Mecz obfitował w walkę, piękną grę oraz emocje, które towarzyszyły zarówno zawodnikom, jak i kibicom na trybunach.

Spotkanie nie obyło się bez kartek, a jedyną żółtą kartkę dla Gospodarzy otrzymał Jakub Serafin w 87. minucie. Czerwone kartki nie zostały wywieszone ani dla jednej, ani dla drugiej drużyny.

Po tym meczu Puszcza Niepołomice zmierzy się kolejno z ŁKS Łódź, Raków Częstochowa oraz Piastem Gliwice, natomiast Zaglebie Lubin spotka się z Koroną Kielce, Pogonią Szczecin oraz Stalą Mielec. Niewątpliwie obie drużyny zaprezentowały wysoki poziom sportowy, który z pewnością potwierdzi się w kolejnych spotkaniach ligowych.